پیش بینی هوای کشور - اطلاعات هواشناسی - پیگیری پدیده های جوی

نمای کلی وضعیت جوی هفته آینده ۱۰ - ۱۵ بهمن ۸۸

ابتدای هفته با عقب نشینی توده هوای سرد از نیمه شمالی کشور و افزایش تدریجی دمای هوا در اکثر مناطق همراه خواهد بود. ورود سامانه بارشی به کشور از بامداد یکشنبه ۱۱ بهمن ۸۸ که تا پایان هفته به صورت متناوب موجب ایجاد بارش هایی در مناطق مختلف کشور خواهدشد.  در پایان هفته نیز با ورود مجدد توده سرد به نواحی شمالی ، کاهش دما قابل پیش بینی می باشد.   

بنابراین پیش بینی هوای مناطق مختلف در روزهای آینده بدین شرح خواهدبود :

شنبه ۱۰ بهمن ۸۸

آسمان نواحی شمال ، شمال غربی و غربی کشور نیمه ابری تا ابری که از نیمه شب شنبه ، بارش ها در استان های آذربایجان غربی ، کردستان و کرمانشاه شروع شده و به سوی سایر مناطق غربی گسترش خواهد یافت.

یکشنبه ۱۱ بهمن ۸۸

بارش در استان های آذربایجان غربی ، کردستان ، کرمانشاه ، همدان ، زنجان ، قزوین ، گیلان ، مازندران ، تهران ، قم ، مرکزی ، لرستان ، ایلام ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و به تدریج سمنان و شمال خراسان. شدت بارش در کردستان و کرمانشاه و مناطق مجاور آن خواهدبود.  

دوشنبه ۱۲ بهمن ۸۸

بارش در استان های خوزستان ، بوشهر و همچنین بارش های پراکنده ای در مناطق غربی ، داخلی ، شرقی و نیز کرانه های دریای خزر خواهیم داشت.

سه شنبه ۱۳ بهمن ۸۸

بارش های پراکنده در مازندران ، گلستان ، مناطق شرقی خراسان و سیستان و بلوچستان و در اواخر روز ، فعالیت سیستم کم فشار دریای سرخ موجب شروع مجدد بارش ها در استان های بوشهر ، فارس و شمال هرمزگان خواهدشد.

چهارشنبه ۱۴ بهمن ۸۸

با نزدیک شدن سامانه بارشی مدیترانه ای و فعالیت کم فشار دریای سرخ در مناطق جنوبی بارش ها مناطق بیشتری از غرب ، جنوب و جنوب غرب کشور را دربرگرفته و به تدریج بارشها در مناطق غربی و شمال غربی نیز شروع می شود. در ابتدای روز بارش ها در استان های خوزستان ، بوشهر ، فارس ، ایلام ، لرستان ، کرمان و سیستان و بلوچستان متمرکز است و در اواخر آن استان های غربی را نیز پوشش می دهد.

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۸۸

بارش ها در مناطق شمال ، شمال غرب ، غرب ، جنوب غرب ، جنوب و شمالشرق کشور متمرکز خواهدبود. بارش ها در استان های خوزستان ، بوشهر ، فارس ، هرمزگان ، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان ، لرستان ، ایلام ، مرکزی ، همدان ، کرمانشاه ، کردستان ، آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، تهران ، قزوین ، قم ، زنجان و به تدریج استان های داخلی سمنان ، یزد ، کرمان و بعضی مناطق سیستان و بلوچستان و خراسان خواهدبود. البته ناپایداری موجود در منطقه احتمال بارش در سایر مناطق کشور را نیز تقویت می کند. بارش در استان های شمال و شمال غرب و کوهستانی به صورت برف خواهدبود. کاهش دمای هوا قطعی است.

            

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۰ بهمن۱۳۸۸ساعت 1:55  توسط عبدالشهید دشتی  |