پیش بینی هوای کشور - اطلاعات هواشناسی - پیگیری پدیده های جوی

با توجه به نقشه های پیش بینی از روز یک شنبه ۴ بهمن ۸۸ ورود سامانه بارشی مدیترانه ای از سمت مناطق غربی و همراهی کم فشار سودان با آن موجب شروع بارش در مناطق جنوب غربی کشور می شود که در روزهای آینده سراسر کشور کم و بیش از بارش آن بهرمند می شوند. از روز دوشنبه ۵ بهمن ۸۸ با ورود توده هوای سرد به مناطق شمال و شمال غرب ، بارش ها در آن مناطق به صورت برف می شود. این سامانه در روز پنج شنبه ۸ بهمن ۸۸ از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. پیش بینی هوای استان های مختلف طی روزهای آینده بدین شرح می باشد :

یکشنبه ۴ بهمن ۸۸ :

آغاز بارش در استان های بوشهر ، خوزستان ، ایلام ، لرستان ، چهارمحال وبختیاری ، آذربایجان و کردستان.

دوشنبه ۵ بهمن ۸۸ :

بارش در استان های آذربایجان ، اردبیل ، گیلان ، قزوین ، زنجان ، تهران ، قم ، همدان ، کردستان ، کرمانشاه ، مرکزی ، لرستان ، ایلام ، خوزستان ، بوشهر ، فارس ، کهکیلویه وبویراحمد ، چهارمحال و بختیاری و اصفهان.  با ورود توده هوای سرد ضمن کاهش دمای هوا ، بارش ها نیز در استان های شمال غرب به صورت برف می شود. اواخر دوشنبه بارش برف و باران به تدریج کرانه های دریای خزر ، گیلان ، شمال تهران ، سمنان ، مازندران ، گلستان و خراسان را نیز در بر خواهد گرفت.

سه شنبه ۶ بهمن ۸۸ :

با نفوذ بیشتر توده سرد به مناطق شمالی ، بر شدت بارش برف در این مناطق نیز افزوده می شود. بارش برف در استان های آذربایجان ، اردبیل ، کردستان ، زنجان ، همدان ، قزوین و کرانه های دریای خزر و رشته کوههای البرز خواهد بود. بارش هایی نیز در استان های ایلام ، لرستان ، هرمزگان و خراسان شاهد خواهیم بود. اواخر سه شنبه بارش برف را با شدت بیشتر در استان های اردبیل ، زنجان ، گیلان ، مازندران و گلستان نیز بر رشته کوه البرز خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور بارش ها قطع می شود.

چهارشنبه ۷ بهمن ۸۸ :

بارش برف و باران  محدود به کرانه های دریای خزر ، شمال شرق و بعضی مناطق شرقی استان اصفهان می شود. بارش هایی نیز در سیستان وبلوچستان داریم.     

پنج شنبه ۸ بهمن ۸۸ :

سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و جوی آرام و سرد بر بیشتر مناطق کشور حاکم می شود.

جمعه ۹ بهمن ۸۸ :

به جز مناطقی از شمال آذربایجان که بارش برف و باران خواهند داشت سایر مناطق کشور همچنان جوی آرام را سپری می کنند.  

والله أعلم.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۴ بهمن۱۳۸۸ساعت 2:18  توسط عبدالشهید دشتی  |